Radio Kraków

przebudowa zakopianki

W poniedziałek duże utrudnienia na zakopiance w Gaju pod Krakowem

Duże utrudnienia na zakopiance w Gaju pod Krakowem. W poniedziałek od godziny 5 rano całkowicie zamknięta jest droga w kierunku Krakowa, ruch przeniesiono na jezdnię w kierunku Myślenic. Ma to związek z pracami przy budowanym wiadukcie.

Powstanie kolejny węzeł drogowy na Zakopiance – w Krzyszkowicach

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała wykonawcę budowy nowego węzła na Zakopiance w Krzyszkowicach k. Myślenic. Inwestycję, która pozwoli na bezkolizyjny wjazd na drogę krajową zrealizuje firma Nowak-Mosty w ciągu dwóch lat. Jej koszt to 91,1 mln zł.

Na Zakopiance w Krzyszkowicach i w Jaworniku powstaną nowe mosty. Zastąpią przedwojenne konstrukcje

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że podpisała umowę na zaprojektowanie trzech mostów na Zakopiance: dwóch w Krzyszkowicach i jednego w Jaworniku. Nowe obiekty zastąpią konstrukcje z 1936 roku. Za przygotowanie projektów odpowiada firma E&C. Wartość umowy to 553,5 tys. zł.

Nową drogą S7 na odcinku Rdzawka-Nowy Targ pojedziemy zgodnie z planem najwcześniej w połowie 2024 roku

W ten sposób informacje o oddaniu tego połączenia jeszcze w tym roku komentuje Tomasz Pałasinski, dyrektor Generalnej Dyrekcji dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie. GDDKiA podpisała kilka dni temu umowę na opracowanie koncepcji poprawy przepustowości odcinka Nowy Targ-Szaflary, a także rozpoczęła drugi przetarg na opracowanie nowej S7 z Krakowa do Myślenic. O pracach na Zakopiance z Tomaszem Pałasińskim i Kacprem Michną z GDDKiA rozmawiał Jacek Bańka:

W środę kierowcy muszą się spodziewać utrudnień na Zakopiance w Jaworniku

Uwaga kierowcy, w środę między godziną 10.00 a 16.00 trzeba przygotować się na utrudnienia na Zakopiance. W Jaworniku drogowcy będą prowadzić prace, w związku z czym w stronę Krakowa ruch ma się odbywać jednym pasem.

Uwaga kierowcy! Zaczęły się utrudnienia na Zakopiance w Gaju

W poniedziałek rano rozpoczęły się utrudnienia na drodze krajowej nr 7, czyli Zakopiance w Gaju związane z kolejnym etapem budowy węzła drogowego. Zamknięty został ok. 200-metrowy odcinek jezdni w kierunku Myślenic, a ruch z niego jest skierowany na jeden pas jezdni przeciwnej.

Uwaga kierowcy! Spore utrudnienia na Zakopiance w Libertowie

W środę została zmieniona organizacja ruchu na zakopiance w Libertowie, na jezdni w kierunku Myślenic.

Uwaga kierowcy - jutro dużo zmian na zakopiance. Tych na plus i na minus

O 6 rano w Gaju na trasie Kraków-Myślenice pojawi się zwężenie. Drogowcy będą betonować fragment powstającego wiaduktu. Utrudnienia mają potrwać do popołudnia. A od południa kierowcy będą mogli testować fragment nowej zakopianki z Rdzawki do Nowego Targu. Ruch na odcinku jednego kilometra zostanie przekierowany na nową jezdnię. Ale nadal będzie się odbywać jednym pasem w każdym kierunku.

Od poniedziałku utrudnienia na Zakopiance w Libertowie

W poniedziałek zostanie zmieniona organizacja ruchu na drodze krajowej nr 7 czyli Zakopiance w Libertowie k. Krakowa, na jezdni w kierunku Myślenic. Związane jest to z remontem prowadzonym w tym rejonie. Utrudnienie potrwa do 28 września.

Ponowny przetarg na koncepcję poprawy przepustowości końcowego odcinka zakopianki

GDDKiA ponownie ogłosiła przetarg na przygotowanie koncepcji poprawy przepustowości prawie 7 km odcinka zakopianki między Nowym Targiem a Szaflarami. Pierwszy przetarg został unieważniony z uwagi na zbyt wysoką wartość złożonych wówczas ofert – poinformowała w środę GDDKiA.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię