Radio Kraków

przebudowa zakopianki

Jest przetarg na opracowanie kilku wariantów przebiegu Zakopianki między Krakowem a Myślenicami

Ministerstwo Infrastruktury i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie ustają w walce o budowę nowej, ekspresowej Zakopianki z Krakowa do Myślenic. Ogłosili przetarg na opracowanie kilku wariantów przebiegu nowej drogi, które będą konsultowane z mieszkańcami. Na razie przeciwko tej inwestycji protestują praktycznie wszystkie samorządy, przez które może przebiegać nowa trasa. Drogowcy przekonują, że celem jest, aby droga ekspresowa połączyła Gdańsk z Zakopanem. Odcinek Kraków-Myślenice wkrótce będzie jedynym bez takich parametrów. Generalna Dyrekcja chce, by w ciągu sześciu lat powstał projekt nowej drogi, skonsultowany i zaakceptowany przez mieszkańców.

Ogłoszono przetarg na projekt przebudowy Zakopianki między Nowym Targiem a Szaflarami

Drogowy pracują nad poprawą przepustowości na kolejnych odcinkach Zakopianki. Właśnie ogłosili przetarg na projekt zmian między Nowym Targiem a Szaflarami.

Przejazd Zakopianką przez Gaj znowu jest utrudniony

W poniedziałek o godzinie 10:00 po raz kolejny została wprowadzona zmiana organizacji ruchu w miejscowości Gaj na Zakopiance w okolicy skrzyżowania z ul. Zadziele. Zmiany dotyczą jezdni prowadzącej z Myślenic w kierunku Krakowa.

Trzy warianty przebudowy Zakopianki. Konsultacje już 12 grudnia

Mieszkańcy Głogoczowa będą mogli zapoznać się z trzema wariantami przebudowy Zakopianki i zapytać o szczegóły projektantów. Spotkanie informacyjne odbędzie się w poniedziałek 12 grudnia w Wiejskim Domu Kultury w Głogoczowie. Początek o godz. 17.00.

Po dwumiesięcznym zamknięciu droga Klikuszowa – Sieniawa już otwarta

Szybciej niż zakładano zakończył się remont drogi K1662 pomiędzy Klikuszową a Sieniawą, która z uwagi na budowę nowej Zakopianki była zamknięta od 19 września. Odcinek od piątku jest już przejezdny – poinformowała GDDKiA.

Otwarcie tunelu w ciągu zakopianki; budowa trwała 5 lat i 7 miesięcy

Pięć lat i siedem miesięcy trwała budowa dwukilometrowego tunelu w ciągi popularnej zakopianki, czyli drogi ekspresowej S7. Wartość inwestycji to niemal jeden miliard zł. Tunel zostanie uroczyście oddany dla kierowców w sobotę i połączy się z istniejącymi już odcinkami nowej, dwupasmowej drogi pod Tatry.

W sobotę zostanie otwarty tunel w ciągu Zakopianki

Tunel w ciągu Zakopianki zostanie otwarty w najbliższą sobotę - poinformowało PAP Ministerstwo Infrastruktury. Prace w samym tunelu o długości 2058 m, wydrążonym w górze Luboń Mały na odcinku Naprawa - Skomielna Biała, zostały już zakończone. Nawierzchnia na dojazdach do portali tunelu jest gotowa.

Prezydent o budowie tunelu w ciągu Zakopianki: Następuje epokowa zmiana

Tunel w ciągu "Zakopianki" praktycznie jest już gotowy, za kilkanaście dni zostanie otworzony - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda podczas odwiedzin tunelu na „Zakopiance”.

Niebawem otwarcie tunelu w ciągu Zakopianki. Dziś budowę odwiedził prezydent

Prezydent Andrzej Duda odwiedził w środę powstający tunel w ciągu Zakopianki, czyli drogi krajowej nr 7. Aktualnie trwają tam prace wykończeniowe, ale nie ma jeszcze konkretnej daty otwarcia tunelu dla kierowców – poinformowała PAP rzeczniczka krakowskiego oddziału GDDKiA Iwona Mikrut.

Tunel na Zakopiance między Naprawą a Skomielną Białą w końcu gotowy

Oficjalnie zakończyły się prace budowlane w tunelu między Naprawą a Skomielną Białą. Bardzo możliwe, że kierowcy przejadą nim w połowie listopada.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię