'58 Starzyński (1-1)

Skład Ruchu: Buchalik, Szyndrowski, Malinowski, Stawarczyk, Dziwniel, Surma, Babiarz, Włodyka('77 Kowalski), Starzyński('93 Ty), Janoszka-żk, Kwiatkowski

Skład Wisły: Miśkiewicz, Burliga, Chavez, Głowacki, Bunoza, Stjepanović('46 Nalepa), Sarki-żk('74 Kamiński), Boguski, Garguła, Geurrier, Brożek('61 Małecki)

Opis meczu:

Piłkarzom Białej Gwiazdy nie udało się utrzymać solidnej pozycji wicelidera T-Mobile Ekstraklasy. Podopieczni Franciszka Smudy po niezłej pierwszej i bardzo słabej drugiej połowie ledwie remisują z chorzowskim Ruchem. Zaskoczeni takim rezultatem mogą być jednak ci, którzy oglądali tylko pierwsze pół godziny meczu. W tych dwóch kwadransach Biała Gwiazda na tle gospodarzy wyglądała jak zespół z innej planety, Już w 5. minucie meczu bardzo bliski zdobycia bramki był Paweł Brożek. Świetne prostopadłe podanie od Garguły i snajper Wisły znalazł się sam przed golkiperem Ruchu. Brożek wspaniale minął Buchalika ,a później z ostrego kąta nie trafił w pustą bramkę. Na drugą taką okazje "Broziu" długo czekać nie musiał. Już w 20 minucie znów znalazł się sam w polu karnym, ale zbyt długo wstrzymywał się ze strzałem i zdołał interweniować Buchalik.

Osiem minut później precyzji już nie zabrakło, choć należy uczciwie przyznać, że bramka Arkadiusza Głowackiego została zdobyta z pozycji spalonej. Na szczęście Wisły nie zauważył tego ani arbiter główny, ani liniowy. Kapitan Wisły świetnie uderzył głową po idealnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Garguły. Radość Wislaków długo nie trwała, bo została przerwana przez koszmarnie wyglądajacy incydent w środku boiska. W powietrznej walce o piłkę przypadkowo głową Stjepanovicia trafił Burliga. Macedończyk padł na ziemię jakby ktoś wyciągnął mu wtyczkę. Po chwili defensywny pomocnik wstał, ale wyglądał bardzo źle-obficie krwawił i wyglądał jakby co najmniej nie wiedział gdzie i kim jest. Po chwili jednak zdołał wrócić do gry, choć w drugiej połowie na boisku już go nie było.

Stjepanovicia zmienił Michał Nalepa , który udowodnił dlaczego jest tylko jego zmiennikiem. Zawodnik grający jeszcze w poprzednim sezonie w I lidze często się mylił i spóźniał ze wślizgami. Na dodatek nadzieje w serca chorzowian w przerwie prawdopodobnie wlał sobie tylko znanym sposobem nowy trener Jan Kocian. Ruch zaczął grać agresywniej będąc coraz bliżej zdobycia wyrównującej bramki. W 54. minucie szczęścia gospodarzom jeszcze zabrakło, kiedy to Starzyński wkręcił w ziemię Bunozę i podał świetnie do środka do Włodyki.a ten nie namyśliwszy się specjalnie uderzył z pierwszej piłki. Na posterunku był jednak Miśkiewicz. Niepewnie grający w całym meczu golkiper Wisły nie miał nic do powiedzenia już cztery minuty później. Wspaniały strzał i bramka bezpośrednio z rzutu wolnego Starzyńskiego sprawiła, ze cała Wisła zaczęła drżeć o to, aby jakiekolwiek punkty przywieść z Chorzowa.

Obawy nie były bez pokrycia, bo też "Niebiescy" rozpoczęli prawdziwy koncert gry.Tym bardziej, że po godzinie podopieczni trenera Franciszka Smudy starcili także Pawła Brożka u którego pojawił się jakiś uraz. Już w 64. minucie Kwiatkowski idealnie wpadł w pole karne i podał do będącego na 12. metrze Włodyki. Młody chorzowianin pogubił się chociaż miał już czystą pozycję.W 79. minucie na powtórkę miał ochotę Starzyński. Tym razem po jego wrzutce z piłką w polu karnym minął się Miśkiewicz. Na szczęście dla Wisły tej akcji nie zdołał nikt zamknąć i mimo nerwowej końcówki Wisła wywiozła z Chorzowa 1 punkt.

90:00 +4 Koniec meczu

'90 Sędzia doliczył 3 minuty

'90 Starzyński znów zrobił zamieszanie pod polem karnym Wisły wrzutką z wolnego. Na szczęście piłkę wybija Głowacki

'87 Od kilkudziesięciu minut gra Wisły wygląda tak, jakby zadowoliła się wyjazdowym remisem.

'84 Kamiński pociągnął prawym skrzydłem i próbował dośrodkować na głowę Małeckiego. Niecelnie

'79 Znów bardzo groźnie po wolnym Starzyńskiego. Tym razem po jego wrzutce z piłką w polu karnym minął się Miśkiewicz. Tylko cud uratował Białą Gwiazdę przed stratą drugiej bramki

'77 Pierwsza zmiana w zespole gospodarzy. Włodyka schodzi-wchodzi Kowalski

'74 Ostatnia zmiana w zespole Wisły. Za Sarkiego na murawie melduje się młodziutki Kamiński

'68 Boguski! Znalazł korytarz na strzał po świetnym podaniu Guerriera i uderzył....jakby nie jadł śniadania

'68 Wisła nie potrafi przenieść ciężaru gry pod pole karne Ruchu Chorzów. Słabe ostatnie minuty w wykonaniu piłkarzy Białej Gwiazdy.

'64 Kwiatkowski idealnie wpadł w pole karne i podał do będącego na 12. metrze Włodyki. Młody chorzowianin pogubił się chociaż miał już czystą pozycję.

'61 Na boisko wchodzi Patryk Małecki. Skrzydłowy ma 30 minut na udowodnienie, że to on powinien grać w pierwszej "11". Schodzi, co zaskakujące Paweł Brożek. Napastnik Białej gwiazdy pokazywał od kilku minut, że ma jakiś uraz.

'58 GOL! Co ma wisieć nie utonie, a bramką dla Ruchu pachniało od początku drugiej połowy. Wspaniały strzał i bramka bezpośrednio z rzutu wolnego Starzyńskiego. Michał Miśkiewicz rzucił się jak długi w lewy róg bramki, ale nie sięgnął futbolówki. Remis!

'54 Starzyński wkręcił w ziemię Bunozę i podał świetnie do środka do Włodyki. ten nienamyśliwszy się specjalnie uderzył z pierwszej pilki, ale na posterunku był Miśkiewicz

'51 Bardzo groźnie pod bramką Miśkiewicza! Były bramkarz AC Milan niepewnie wybrania płaskie wstrzelenie piłki w pole karne autorstwa Babiarza

'49 Żółta kartka dla Janoszki za brutalny faul od tyłu na Sarkim

'46 Zapachniało golem po dośrodkowaniu Szyndrowskiego z rożnego i główce Stawarczyka. Piłka jednak mija bramkę

'46 Wygląda na to, ze kontuzja Macedończyka okazała się być poważniejsza. Stjepanovicia zmienia Nalepa

45:00+1 Ostoja Stjepanović wraca na plac gry, ale sędzia kończy już pierwszą połowę

'44 Sedzia dolicza jeszcze minutę do pierwszych trzech kwadransów

'41 W powietrznym pojedynku Burliga uderzył głową...Stjepanovicia. Macedończyk padł na ziemię jakby ktoś wyciągnął mu wtyczkę. Po chwili defensywny pomocnik wstał, ale wygląda bardzo źle-obficie krwawi i wygląda jakby co najmniej nie wiedział gdzie i kim jest

'39 Starzyński z podobnej sytuacji jak Garguła przy bramce, ale jego wrzutka z wolnego pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście dla Wisły

'35 Miśkiewicz to zdecydowanie pięta achillesowa krakowian. Teraz jego wybicie pod nogi Starzyńskiego nieomal skończyło się golem dla Ruchu

'31 Brożek mocno zerwał po nogach od Starzyńskiego. Napastnik Wisły w tej akcji stał zaskakująco blisko swojej bramki

'28 GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! Głowacki...głową zdobywa bramkę po znakomitej wrzutce z rzutu wolnego Garguły. 0-1! Wydaje się jednak, ze był spalony.

'25 W walce uderzony w twarz został Donald Guerrier. Sędzia zdaje się nie widzieć przewinienai Szndrowskiego. A szkoda, bo takie zagrania są karane czerwonymi kartkami

'22 Miękka wrzutka Burligi w pole karne i piłke głową delikatnie strącił Sarki. Niestety nie w bramkę

'20 Znów sam na sam Brożka i znów nie ma prowadzenia dla Wisły! Snajper Wisły za długo czekał i instynktownie piłkę wybronił Buchalik

'18 Fatalna decyzja o wyjściu Miśkiewicza. Bramkarz Wisły tylko powalił niebezpiecznie...swojego kolegę z zespołu-Gordana Bunozę. Minął się natomiast z piłką i bliski umieszczenia jej w siatce był Starzyński

'17 Żółta kartka dla Sarkiego, który ratował się faulem po beznadziejnym podaniu od Stjepanovicia

'15 Sarki pokazał teraz ile ma sił w nogach i sprintem przedostał się pod narożnik boiska skąd nieźle dośrodkował do osamotnionego Brożka. Zabrakło czerwonych koszulek w polu karnym Ruchu

'13 Strzał lewą nogą sprzed pola karnego w wykonaniu Janoszki minimalnie nad bramkę!

'11 Żadna z drużyn nie może znaleźć sposobu na przedostanie się pod bramkę rywali.

'8 Bardzo groźnie pod bramką Wisły! Starzyński przedarł się pod pole karne i potężnie uderzył wprost w Miśkiewicza. Bramkarz Wisły futbolówkę jednak "wypluł" i Wisłę przed dobitką uratował Głowacki

'5 Ależ nieprawdopodobny niefart Brożka! Świetne prostopadłe podanie od Garguły i snajper Wisły znalazł się sam przed golkiperem Ruchu. Brożek wspaniale minął Buchalika ,a później z ostrego kąta nie trafił w pustą bramkę. Tylko poprzeczka!

'4 Bardzo ładna wrzutka Guerriera z lewej strony. Boguskiemu do sięgnięcia po piłkę zabrakło jedynie..kilku centymetrów wzrostu

'1 Pierwszy gwizdek, zaczynamy!

17:58 Na ławce Wisły zasiądą: Gerard Bieszczad, Dawid Kamiński, Patryk Małecki, Michał Nalepa, Patryk Fryc, Paweł Stolarski

17:55 Zaskoczeniem jest brak Patryka Małeckiego w podstawowej '11" Wisły. Na prawym skrzydle zobaczymy Sarkiego, na lewym zaś Guerrier, Nadal niezdolny do gry jest Jovanović, a za kartki pauzować musi Chrapek

17:50 Drużyna prowadzona przez Franciszka Smudę radzi sobie w tym sezonie bardzo dobrze. Zajmuje 2. miejsce w tabeli i do tej pory nie przegrała żadnego meczu. Ponadto jest drużyną która straciła najmniej bramek. W podobnym tonie nie można wypowiadać się o gospodarzach dzisiejszego meczu. Nowy trener "Niebieskich" Jan Kocian dysponuje 12. drużyną obecnego sezonu, która na razie zgromadziła tylko 10 punktów, tracąc aż 16 bramek.