Radio Kraków

Patronaty

22 kwietnia otwarcie Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema

Już od 22 kwietnia zapraszamy do Ogrodu Doświadczeń im. St. Lema! Dlaczego warto odwiedzać to wyjątkowe miejsce? Bo, jak powiedział kiedyś Benjamin Franklin: „Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę.” A w tym Ogrodzie można doświadczyć nauki w najbardziej angażujący sposób!

KLUB OPOWIEŚCI - otwarta przestrzeń spotkań w NCK

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza dorosłych z dziećmi do Klubu Opowieści. Spotkania są formą otwartych warsztatów twórczych dla których materią jest słowo. Zaproszenie kierujemy do tych, którzy lubią słuchać, zadawać pytania i szukać dziury w całym. Spotkania poprowadzi Jolanta Kogut.

Filharmoniczne koncerty w ramach Międzynarodowego Festiwalu Duetów Fortepianowych "Duettissimo"

Już po raz ósmy Filharmonia Krakowska gościć będzie w swoich progach koncerty Międzynarodowego Festiwalu Duetów Fortepianowych „Duettissimo” – przedsięwzięcia, którego głównym organizatorem jest Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, przy wsparciu ze strony Filharmonii Krakowskiej oraz Stowarzyszenia Arte Musica i Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Kulturalnych.

Młodzi z Cosinusa na Wawelu

Od 18 kwietnia do 2 czerwca 2024 r. na Zamku Królewskim na Wawelu będzie można zobaczyć wystawę „Młodzi Wyspiańskiemu”.

6 kwietnia kolejna odsłona akcji "Zdrowie pod kontrolą".

Już 6 kwietnia odbędzie się kolejna odsłona akcji "Zdrowie pod kontrolą". Wydarzenie organizuje Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Kraków Południe.

XX Jubileuszowy Międzynarodowy Kongres MBA

17 – 19 maja 2024 r. Międzynarodowy Kongres MBA organizowany przez Krakowską Szkołę Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie to największe w Polsce wydarzenie integrujące środowisko studentów i absolwentów studiów MBA oraz menedżerów średniego i wyższego szczebla z różnych branż. Każdego roku bierze w nim udział ponad 200 osób. Tematem przewodnim tegorocznej jubileuszowej edycji Kongresu jest ”AI Powered Management – Evolution or Revolution?”. Wydarzenie rozpocznie się 17 maja i potrwa do 19 maja.

Strauss Wschodu - Jan Karol Fyda - Koncert Or_kiestry w Krakowie

OR_KIESTRA Justyny Zawiślan zabiera słuchaczy w podróż do międzywojennej Polski za sprawą Jana Karola Fydy i jego odnalezionej twórczości. Po koncertach na warszawskim Wilanowie, Korzennej oraz Nowym Sączu, muzyka zapomnianego kompozytora okresu międzywojnia wybrzmi 28 kwietnia w Filharmonii Im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.

Ania Rusowicz i Wojtek Klich wystąpią w Forcie Borek

Oboje są niezwykle charakterystycznymi postaciami polskiej sceny muzycznej. Ona zachwyca emocjonalną barwą głosu i wyjątkowym połączeniem nowoczesności z tradycją polskiego big beatu. Jego znakiem rozpoznawczym są: charyzmatyczna osobowość, gitara i… bose stopy. Już niebawem – 12 kwietnia - Ania Rusowicz i Wojtek Klich, bo o nich mowa, wystąpią razem na scenie CKP-Fortu Borek (ul. Forteczna 146), tworząc „Wiosenny Duet Okazjonalny”. Bilety na koncert już w sprzedaży!.

NAVIGATOR FESTIVAL 2024 - filmy, spotkania, warsztaty i targi

Przez dwa dni, pod dachem Nowohuckiego Centrum Kultury, trwać będzie wydarzenie dedykowane ludziom, dla których podróżowanie, odkrywanie świata i jego tajemnic, przekraczanie granic i rzucanie się na głęboką wodę stanowi sen życia na tej planecie.

Fruwająca solniczka – nowy nabytek wielickiego muzeum

Wspaniałe dzieło złotnictwa - srebrne naczynie na przyprawy w formie kura z ruchomymi skrzydłami - trafiło właśnie do kolekcji solniczek Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaliczanej do najcenniejszych na świecie.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię