Radio Kraków

wybory do PE 2024

Konrad Berkowicz: Żaden poważny polityk nie powinien mówić, że my nigdy nie możemy wyjść z UE

- Właśnie dlatego startujemy do Unii Europejskiej, bo chcemy zablokować unijne dyrektywy ślepo realizowane przez polski rząd - mówił w Radiu Kraków poseł Konfederacji, Konrad Berkowicz, jedynka na listach tego ugrupowania w okręgu małopolsko-świętokrzyskim. "Skupiamy się na tym, by bronić interesów Polski i by wrócić do Unii, do której wchodziliśmy. Miała to być wspólnota wolnych ojczyzn, wspólny handel i wspólne podróżowanie. A nie Zielony Ład, czy sztywno narzucane krajom przez Komisję Europejską dyrektywy. Liczymy na mandat z naszego okręgu. Dwójką na liście jest Grzegorz Braun. Każdy z nas robi happeningi w innym stylu" - mówił w porannej rozmowie Radia Kraków Konrad Berkowicz.

Dziś mija termin zgłoszenia chęci głosowania korespondencyjnego w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Możliwość głosowania korespondencyjnego przysługuje osobom z niepełnosprawnościami i seniorom. Mogą w nim wziąć udział osoby z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, lub te, które najpóźniej w dniu wyborów ukończą 60 lat.

Bartłomiej Sienkiewicz w Krakowie: wybory do Parlamentu Europejskiego są o tym, czy Europa będzie bezpieczna

Kluczową rolę funduszy europejskich w realizacji inwestycji w Polsce, ochrona praw kobiet i mniejszości seksualnych – to punkty powtarzające się w programie kandydatów Koalicji Obywatelskiej z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego, którzy w niedzielę zaprezentowali się w Krakowie.

Beata Szydło: dyrektywa budynkowa oznacza wzrost kosztów życia dla wszystkich Polaków

Dyrektywa budynkowa oznacza wzrost kosztów życia dla wszystkich Polaków - przekonywali w Krakowie politycy Prawa i Sprawiedliwości. Według nowych przepisów Unii Europejskiej od 2030 roku wszystkie nowe budynki mieszkalne na terenie wspólnoty muszą być zeroemisyjne, a te już zbudowane... przebudowane tak, aby zmniejszyć zużycie energii. Za dostosowanie własnych mieszkań do wymogów unijnych Polacy będą musieli zapłacić sami - tłumaczy europosłanka i była premier Beata Szydło.

Włodzimierz Czarzasty: Lewica w Polsce opowiada się za wizją bardzo silnej, zintegrowanej Europy

Lewica w Polsce opowiada się za wizją bardzo silnej, zintegrowanej Europy – wskazał w piątek w Krakowie współprzewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty. Jak podkreślił, Nowa Lewica walczy w okręgu małopolsko-świętokrzyskim o jeden mandat do Parlamentu Europejskiego.

Kandydaci Lewicy w wyborach do europarlamentu chcą zająć się kwestią produkcji i zabezpieczenia leków

Kandydaci Lewicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego alarmują, że ani Polska, ani żaden inny kraj w Europie nie jest zabezpieczony pod względem zapasów leków. Wskazują, że kraje Unii Europejskiej są zależne od dostaw medykamentów z Chin i Indii, a dostęp do najważniejszych z nich - na nadciśnienie, cukrzycę i antybiotyków - jest coraz cięższy. Dodatkowo, w Polsce sprywatyzowane zakłady farmaceutyczne produkują leki głównie na eksport, bo - zdaniem Lewicy - są nastawione na zysk, a nie na bezpieczeństwo.

Stanisław Żółtek: Co zostało z Unii naszych marzeń? Tylko Komisja Europejska - nowotwór, który niszczy naszą niepodległość i wolność

- Była pełna niewiara, że damy radę zarejestrować swój komitet wyborczy. Grubo mylą się ci, którzy myślą, że nie jesteśmy w stanie wprowadzić swoich ludzi do Parlamentu Europejskiego - mówił w Radiu Kraków były poseł do PE, przewodniczący partii PolExit Stanisław Żółtek. "Od 2 do 15 procent - tak szacujemy swój wynik wyborczy" - mówi gość porannej rozmowy Radia Kraków. "Co zostało z Unii naszych marzeń? Nowotwór niszczący naszą niepodległość i wolność, czyli Komisja Europejska" - mówi Stanisław Żółtek.

Beata Szydło odwiedziła zakopiańskie muzeum poświęcone historii Podhala w czasie II wojny światowej

Europosłanka PiS Beata Szydło odwiedziła otwarte w marcu Muzeum Palace, obrazujące dzieje niemieckiej okupacji na Podhalu. Podczas briefingu Szydło apelowała o walkę z określeniem "polskie obozy śmierci"; jej zdaniem odpowiedzialni za zbrodnię II wojny światowej "chcą zrzucać odpowiedzialność na innych".

Beata Szydło w Wojnarowej: PiS poważnie traktował kwestie bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo to dzisiaj w Polsce najważniejszy temat - przekonywała w Wojnarowej na Sądecczyźnie była premier Beata Szydło. Kandydująca do europarlamentu w okręgu świętokrzysko-małopolskim polityk zorganizowała briefing przed budowaną, nową jednostką wojskową. Będzie w niej stacjonował IV Batalion Piechoty Górskiej. Decyzja o jego sformowaniu i budowie siedziby to - zdaniem Beaty Szydło - dowód, że PiS poważnie traktował kwestie bezpieczeństwa. - Inaczej niż obecnie rządzący - twierdzi Beata Szydło.

Polityczki Lewicy w Krakowie: w Polsce mamy do czynienia z plagą śmieciowego zatrudnienia

Płace w Polsce równe stawkom zachodnim i skrócenie ustawowego czasu pracy - to postulaty Lewicy w tegorocznych wyborach do Europarlamentu. 20 maja w Krakowie politycy wspólnie z kandydatami do Parlamentu Europejskiego zapowiadali wprowadzenie 35-godzinnego wymiaru pracy w Polsce przy zachowaniu dotychczasowych zarobków. Przekonują, że pracownicy, którzy pracują mniej, pracują efektywniej. To mają potwierdzać liczne badania. Lewica zapowiada również walkę z umowami śmieciowymi.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię